Město Dolní Poustevna
Dolní
Poustevna

Dovršení Hattricku pro naše město v cestovním ruchu

Dovršení Hattricku pro naše město v cestovním ruchu 1

Ve čtvrtek 21. 3. jsme po dlouholetých přípravách obdrželi důležitou zprávu ohledně velkého přeshraničního projektu Borderland Trails.

Ve čtvrtek 21. 3. jsme po dlouholetých přípravách obdrželi důležitou zprávu ohledně velkého přeshraničního projektu Borderland Trails. Na monitorovacím výboru konaném právě v tento den, bylo rozhodnuto o přidělení zásadní dotace pro společné přeshraniční území. Tato skutečnost je skvělou zprávou pro společný region a zároveň důležitý krok ke zlepšení podmínek cestovního ruchu v našem městě.

Jedná se o projekt výstavby tzv. přeshraničního parku pro horská kola ve městech Dolní Poustevna, Sebnitz a Neustadt. Obsahem projektu je vybudování patnácti tzv. single trailů, tj. stezek, které jsou speciálně navrženy pro horská kola a mají sportovní funkci a zážitkovou hodnotu v přírodě.

Celý projekt bude doplněn i dalšími stavebními akcemi v rámci podpory cestovního ruchu, jako jsou například naučné stezky a především obora se zvířaty v blízkosti našich rybníků. Konat se budou i přeshraniční veřejné akce, o kterých vás budeme včas informovat.

Na celý projekt je z programu Interreg Česko – Sasko 2021 – 2027 vyčleněno přibližně 2,8 milionu EUR při celkových nákladech okolo 3,6 milionu EUR. Naše město konkrétně obdrží dotaci více než 17 milionů Kč při celkových nákladech přibližně 20 milionů Kč.

Projekt Borderland Trails je již třetím důležitým úspěchem pro zlepšení podmínek cestovního ruchu v našem regionu. V listopadu loňského roku byl ve stejném programu schválen projekt „Na kole za sousedy“, kde nám na výstavbu cyklostezky ve Filipově údolí a přidružených aktivit, byla schválená dotace přibližně 32,5 milionu Kč. Tímto bylo navázáno na první schválenou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na vybudování cyklostezky v Karolínině údolí, na kterou byla schválena dotace přibližně 11,5 milionu Kč.

Pokud shrneme vše výše uvedené, dostáváme se během pouhého půl roku na krásných 61 milionů Kč pro naše město. Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli a jejichž zásluhou jsme se stali takto úspěšnými.

Datum vložení: 25. 3. 2024 13:40
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2024 13:50

Úřad

Facebook Města

Facebook

Katalog sociálních služeb

Komunitní plánování na Šluknovsku - Katalog poskytovatelů sociálních služeb

Aktuální počasí

dnes, úterý 23. 4. 2024
oblačno 9 °C -3 °C
oblačno, slabý severní vítr
vítrS, 3.45m/s
tlak1017hPa
vlhkost36%

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Mobilní aplikace

logo mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:114
TÝDEN:458
CELKEM:1078955

Naši partneři