#
#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Informace o přeshraniční zdravotní péči z Dolní Poustevny:

Typ: ostatní
Informace o přeshraniční zdravotní péči z Dolní Poustevny:

JEDNÁNÍ O PŘESHRANIČNÍ ZDRAVOTNÍ PÉČI
V pátek 28. června proběhlo další z řady jednání na téma přeshraniční zdravotní péče pro naše občany. Bez ohledu na stav nemocnice v Rumburku, je blízká vzdálenost Sebnitzké kliniky více než výhodná. V současné situaci již víme, že VZP má alokovanou částku 3.000.000 korun na doplacení rozdílu mezi zdravotním výkonem u nás a v Německu. Údajně je také připraveno memorandum o přeshraniční péči. Vše má tedy posun. Neříkám, že rychlý, ale konečně nestojíme na místě.
Dnes pan ředitel Hilbrenner zmínil a ujistil mě, že když bude český pacient potřebovat akutně ošetřit a zároveň bude schopen přijet na kliniku do Sebnitz, nechť tak učiní. Bude mu poskytnuta plnohodnotná zdravotní péče, kterou zdravotní pojišťovny uhradí v plné výši. O komplikace s jazykovou bariérou se nemusíme obávat. Na klinice je vždy lékař nebo sestra hovořící česky.
V jednáních budeme pokračovat. Naším cílem je umožnit pacientům z Čech takzvanou následnou péči (převazy, kontroly, vyndávání stehů apod.). Vzhledem k blízkosti nemocnice, by to mnoha pacientům vyřešilo problém s dlouhým cestováním do vzdálených nemocnic na české straně.
Jednání se zúčastnil i primátor Sebnitz pan Ruckh a saský poslanec pan Jens Michel, který se v této otázce také výrazně angažuje a velmi mi pomáhá.

Robert Holec
starosta města

Vytvořeno: 4. 7. 2019
Poslední aktualizace: 4. 7. 2019 17:34
Autor: