#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Podpisové archy - otevření hranic pro pendlery

Typ: ostatní
Vážení občané, v dnešní sváteční den se na vás obracím s prosbou o pomoc.

V posledním období komplikovaném nouzovým stavem a obavou z nákazy COVID-19 jste projevili velkou vzájemnou ohleduplnost a vstřícnost při vypořádání řady tíživých životních situací vašich spoluobčanů (šití roušek, pomoc potřebným a mnoho dalšího).

Je tu jedna zbývající skupina, jejíž těžkosti přetrvávají v míře, kterou jako váš starosta shledávám neúnosnou. Hledám řešení, jak skupině lidí umožnit důstojnou cestu za prací na obou stranách hranice. Z pochopitelných důvodů žádají o otevření hraničního přechodu jak občané, tak i zástupci podniků a měst naší i německé strany.

Ujišťuji vás, že jsem pečlivě vážil míru rizika spojeného s uvolněním hranice z pohledu nákazy, v poměru k dopadům na životní podmínky lidí při denním překonávání vzdálenosti 150 km a více pro přechod hranic v jiném místě. Protože se jedná o stále stejnou skupinu lidí, kterých se tato starost a potřeba týká, vyhodnotil jsem v pořadí druhé jmenované dopady jako vážnější.

Společně se starosty okolních obcí i s krizovým štábem ORP města Rumburk jsme zatím učinili řadu kroků vůči krizovému štábu kraje i ústřednímu krizovému štábu. V pondělí, dne 4.5.2020, budeme svou žádost adresovat také vládě České republiky, ministerstvu vnitra a na ředitelství cizinecké policie, s požadavkem otevření hraničního přechodu Dolní Poustevna - Sebnitz.

V tuto chvíli potřebuji vaši účast a prosím vás, abyste se do úsilí o uvolnění hranice zapojili. Rád bych, abyste podpořili moji žádost o otevření vnitřní hranice České republiky u nás v Dolní Poustevně. Připojení vašich podpisů k žádosti by bylo vážným projevem solidarity občanů vůči lidem, na které stávající situace doléhá nejvíce. Věřím, že by takovému projevu názoru občanů vláda přihlédla.

Za vaši pomoc děkuji.

Robert Holec, starosta města Dolní PoustevnaPodpisové archy budou na hraničních přechodech v Dolní Poustevně a v Rumburku, a to od zítra do pondělního rána do 9:00 hod k dispozici.

Pro názornou ukázku předkládáme prodloužení vzdálenosti, přes Dolní Poustevnu tvrá cesta do Sebnitz 3 minuty a do Pirny 40 minut.


Příloha

Vytvořeno: 1. 5. 2020
Poslední aktualizace: 1. 5. 2020 19:35
Autor: